Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ślicznota
Sob Lut 23, 2008 11:16 am
Wyrok a praca w policji ?
Autor Wiadomość
nmundurek

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 3:43 pm   Wyrok a praca w policji ?

Witam mam pytanie , jakie ma szanse na prace w policji człowiek który w przeszłości był karany dodam ze nastąpiła już kasacja wyroku z mocy prawa czyli po 5 latach nie było to poważne przestępstwo .

Maklak 

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 4:43 pm   

Kasacja, o której piszesz czyli zatarcie skazania powoduje, że osoba taka traktowana jest w świetle prawa tak jak gdyby nigdy nie była karana za dane przestępstwo - taka fikcja prawna. I to jako tako załatwia problem jednego z wymagań stawianych dla osób chcących służyć w Policji, jakim jest niekaralność. Jednak obok tego wymagania jest jeszcze warunek posiadania nieposzlakowanej opinii, którego nie spełniasz. Przyjmuje się, że karalność jest skazą na tej tzw. nieposzlakowanej opinii. Taką interpretację usłyszałem od głównego źródła w tych sprawach.

nmundurek

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 4:56 pm   

Kurcze to ciekawe ....... bo nieposzlakowana opinia powinna byc sprawdzana przez dzielnicowego , przez ludzi z którymi taki człowiek przebywa i na tej podstawie brana opinia i człowieku no ale ....
Wiec czy taka osoba ma szanse ???

Robal2pl
ekspert

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 5:10 pm   

Raczej nie ma szans. To się wyklucza z nieposzlakowaną opinią jak napisał Maklak.

Pozdr
Robal2pl

mundurek

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 10:33 pm   

"Raczej" czyli zawsze cień nadziej jest :) a to już coś ,nie chodzi tu o mnie a o chłopaka który zawsze chciał być glina i z tym wiązał swoje plany i marzenia jak nie jeden z nas tu piszących i ja wiem ze on jest oki to właśnie takich ludzi policja potrzebuje którzy chcą pracować za te marne pieniądze i wiem ze będą robić to dobrze , ja mu wierze skoro chłopak ma prace i zarabia ok 3000 zl na miesiąc i chce zarabiać 1100 :( wyrok który miał to była porażka wymiaru sprawiedliwości no ale jednak był ten wyrok.
Moim zdaniem powinien pokazać firmie ze mu zależy na tej pracy ,może ktoś to dostrzeże i jednak mu sie uda ja mu tego życzę .

BK
MODERATOR

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 10:46 pm   

Myslę, że przy obecnych problemach kadrowych policji, z twoimi chęciami i faktem iż wyrok w dodatku za niezbyt poważne przestepstwo uległ zatarciu, masz szansę na służbę w policji.

Zawsze Śląsk, zawsze Polska!

mundurek

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 11:17 pm   

wiesz ja tez tak myślę ....ale czas pokaże :) i pozdrawiam ja tez ze slaska :)

Samuraj 
Akuku Panie kruku

Wysłany: Pią Lut 22, 2008 3:56 pm   Podejrzany oskarzony niewinny ale co dalej Oto jest Pytanie

Mam pytanie czy ktos moze mi pomoc w pewenj sprawie.Spodziewam sie fachowj rady albo rzetelenej informacji.Pytałem wiele ludzi zdania sa podzielone ale piszac na Tym forum mam nadzieje ze znajde odpwoiedz własciwa z Waszą pomoca

Wiec było tak

Kupilem telen komorkowy od kolegi w latach 1995 okazało sie ze byl popsuty.Zanioslem do Ery i zostawilem do naprawy.Jak wrocilem odebrac komorke aresztowala mnie Policja< podobno pochodzil z kradziezy >Zatrzymano mnie w areszcie na 24 H <dołek > rano postawiono mi 2 zarzuty pierwszy paserstwo drugiw włamanie ok 1 roku sie ostro gimnastykowałem z prawnikiem jak wyjsc z tego.Udało sie sprawa umozona w prokuraturze.Na ta chwile w styczniu mineło mi 10 lat od sprawy.Teraz gdy mam juz troche latk i człowiek sie zastanowił pomyslał i wymyslił chce zostac Policjantem ale.......................

Własnie pytanie do Was

>fAKT nie byłem karany za nic sprawa zamknieta Z BRAKU CECH PRZESTEPSTWA

i jakie wnioski czy jak teraz bede sie starał do pracy to

>Mam dobra opinie???Chodzi o nieposzlakowana
>Czy jedna sprawa moze spowodowac ze moje zycie jest przekreslone czy nie?

I teraz najwazniejsze pytanie

Czy sprawdzjac mnie znajda Tą ochydna sprawe o ktora mnie posadzono??

Ps.Prosze o pomoc.Dziekje

Robal2pl
ekspert

Wysłany: Pią Lut 22, 2008 5:13 pm   

Sprawa jest, akta policyjne nie znają pojęcia "zatarcie" czy przedawnienie. W świetle prawa jesteś osobą niekaraną. Ale prawdopodobnie zadecyduje, że tak powiem "całokształt" -czyli 1 sprawa raczej nie przesądza o całości

Pozdr
Robal2pl

Samuraj 
Akuku Panie kruku

Wysłany: Pią Lut 22, 2008 5:24 pm   

To wiem ze Policja ZATARACIE SŁOWA nie zna.Mnie chodzi tylko o to czy jako podejzany < sprawa była tylko w prokuraturze > to czy Ja jako osoba mam szanse na staranie sie o prace w Policji.Na dobra sprawe to jestem czysty sprawa z przed 10ltay a czy w tym pojeciu istnieje kasacja albo wyrejestrowanie sprawy?Bo czym ja jestem winien kazdemu mozna postawic zarzuty i co juz na całe zycie masz KRECHE ??/ To jest chore a gdzie ta demokracja o ktora My i Oni walczylismy...????

Powiem tak według mnie osoba nie karana jest czysta jak zła 100% czysta a zazuty to ze ktos komus stawia to co zaraz winien?

Sam sie pogubiłem w tym wszystki.Prosze o rade dzieki

Ps.Dzieki za info

Maklak 

Wysłany: Sob Lut 23, 2008 7:37 am   

Samuraj napisał/a:
Powiem tak według mnie osoba nie karana jest czysta jak zła 100% czysta a zazuty to ze ktos komus stawia to co zaraz winien?

Osoba nieskazana prawomocnym wyrokiem jest osobą niewinną. Ma czyste konto. W tym kontekście.

Samuraj 
Akuku Panie kruku

Wysłany: Sob Lut 23, 2008 9:43 am   

Ok co do mojego zacytowania.Tez jestem zgodny w tej kwesti ale co dalej....???

Ale czy Ta sprawa ktora mi sie przydazyla bedzie lub moze miec wpływa na decyzje sprawdzjajacych o prace w Policji ....a jest jakas roznica sprawdzania SG albo SW moze tutaj inaczej beda na to patrzec co? Ma to znaczenie?

Wiesz cos moze o restrykcyjnych sprawdzaniach papierow lub jak Oni na to patrza?....

A tak wogole kto teraz weryfikuje teraz paiery...Bo mam nadzieje ze nie Macie...wicz :shock:

Dzieki za pomoc Maklak

ars 

Wysłany: Sob Lut 23, 2008 10:59 am   

Samuraj napisał/a:

Ale czy Ta sprawa ktora mi sie przydazyla bedzie lub moze miec wpływa na decyzje sprawdzjajacych o prace w Policji ....

generalnie znajdą to... jeśli jednak w czasie egazminów wsteponych , sprawnościowych oraz MS zdobędziesz dość duzo PKT a to będzie jedyna przeszkoda(której faktycznie nie ma) to nie masz sie co martwic tym (generalnie chodzi o przestępstwa scigane z urzędu , udowodnione, karane) ale jesli PKT bedie mało, a juz nie daj boziu złapiesz mało centymów na MS (czyli załapiesz sie na najniższy zgodny próg osobowościowy) to moga i do tego sie przyczepić nie po to by cie owalić a by cie sprawdzic na Wywiadzie Zor. Jeśli nie masz wiekszych "zbrodni" na koncie, twoja bliska rodzina także, to bym sie nie przejmował ;)

Samuraj 
Akuku Panie kruku

Wysłany: Sob Lut 23, 2008 11:10 am   

Dzieki stary odrazu lepiejmi < serio > mam mieszane uczucia.Szczerze pisze.Bardzo mi zalezy na pracy w mundurowce i jak mnie oleja ti sie załamie.Chce kontynuowac tradycje rodzinne..........a tak serio to chodzi o emeryture i tyle

Dzieki kolo

ślicznota 
MODERATOR

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 11:15 am   

Cytat:
.a tak serio to chodzi o emeryture i tyle
No to gratuluje,ciekawe co na to psycholog i ewentualni koledzy którym by przyszło z tobą pracować!!!!A może forumowicze podzielą się odczuciami w stosunku do takiej motywacji?

Odpowiedz do tematu