Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BK
Sob Gru 02, 2006 10:57 am
Nowe mundury dla policji
Autor Wiadomość
cogne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 268
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 6:09 pm   

Dopiero po zaprezentowaniu nowości, i po uwzględnieniu kolejnych opinii, zostaną uszyte prototypy z właściwych materiałów przeznaczone do testów. Funkcjonariusze będą nosili je przez kilka miesięcy, a ich oceny mają mieć istotne znaczenie.


Mundur służbowy letni
Jak więc widać, do produktu finalnego droga jeszcze daleka. Nie ma nawet mowy, by, jak to zapowiadano wcześniej, mundur zimowy przetestować jeszcze w tym roku. Na pierwszy ogień pójdzie mundur służbowy. Przedstawione propozycje mogą ulec jeszcze wielu zmianom i udoskonaleniom pod wpływem uwag policjantów z tzw. pierwszej linii. Jedną z ciekawszych przedstawił na IFP Funk SG.
 
     
TomSon


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 263
Wysłany: Śro Mar 21, 2007 7:25 pm   

Grafik projektant jednostek do gry Armed Assault czyli Vilas (znany ze sceny Operation Flashpoint od wielu lat) opracował jednostki posiadające zarazem nowe projekty mundurów dla Policji, w tym polskiej.
Są 3 wymiarowe, mundury mają nowoczesne cechy:
kamizelkę odblaskową z systemem modułowego instalowania oporządzenia, zamiast czapki obecnie używanej, mamy marineskę.
mundur fakturą przypomina MCUU zaś krój to BDU(spodnie)


więcej:
http://www.ofp.imro.pl/arma/index.php?prevnext=90
 
 
     
BK
MODERATORPomógł: 16 razy
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 2873
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:47 pm   

wg DZIENNIK.PL: "Policjanci w nowych, brudnych mundurach"

Cytat:
Spodnie ochlapane błotem i tłuszczem, kurtka w plamach po jedzeniu - tak będą na ulicy wyglądali policjanci w nowych mundurach, które chce kupić policja. Dlatego, że nie wolno ich często prać! "Zamawiający nie przewiduje częstego prania przedmiotowych wyrobów" - napisano w opisie przetargu na nowe stroje.


W wymaganiach ogłoszonego przez policję przetargu bardzo szczegółowo opisano, jak mają wyglądać mundury. Zapisano nawet, jak grube powinny być nici, i wybrano tkaninę, z jakiej powinny być uszyte stroje. Ma być w miarę lekka i przewiewna, odporna na deszcz i wodę. I właśnie tu pojawia się problem.

Policja nie uwzględniła w swojej specyfikacji, jak ma zachowywać się materiał po praniu. Mundur może po wyjęciu z pralki wyglądać jak wyrwany psu z gardła lub też rozpaść się na kawałeczki. To już nikogo nie interesuje, bo na stronach internetowych policji w dziale zamówienia publiczne 15/CMT/07/EM napisano: "zamawiający nie przewiduje częstego prania przedmiotowych wyrobów", czyli mundurów.

Tak więc przed policjantem pojawi się dylemat. Wyjść w brudnym i popapranym mundurze, czy też zaryzykować i oddać go do pralni, a potem czekać, czy wróci w jednym kawałku do właściciela.

Policjanci z Komendy Głównej nie chcieli z nami rozmawiać na ten temat. Pytany o sprawę rzecznik komendanta głównego milczy od tygodnia.

Policja na nowe mundury zamierza wydać 137 tysięcy euro.


_________________
Za sprawę mojej Ojczyzny
w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić

Zawsze Śląsk, zawsze Polska!
 
     
cogne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 268
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 11:36 am   

Drgnęło w mundurach


Badanie sondażowe projektów umundurowania dla funkcjonariuszy Policji, które zapowiadaliśmy w kwietniowym numerze miesięcznika "Policja 997", zostało zakończone. Sondaż przeprowadzono od 25 kwietnia do 8 maja br. z inicjatywy zastępcy komendanta głównego Policji ds. logistyki Tomasza Karczewskiego w jednostkach Policji szczebla powiatowego i miejskiego. Jego celem było poznanie preferencji policjantów i policjantek co do kroju i estetyki projektowanego umundurowania dla polskiej Policji. (...)

Ankietę za pośrednictwem Internetu wypełniło 756 policjantów z całego kraju zgodnie z instrukcją, którą przesłano do kierowników jednostek terenowych szczebla KMP i KPP. Do instrukcji dołączono listę indywidualnych loginów i haseł, za pomocą których policjanci logowali się do serwisu internetowego
 
     
Angrbotha 


Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 127
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 9:50 am   

Mówiło się, że "mundurowa rewolucja" ma wejść w życie w okresie wakacyjnym. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
_________________
Drobne i nieznaczne dokonania mogą nas uczynić wielkimi, podczas gdy wielkie mogą nas upodlić, jeśli są źle wykonane. - ks. kard. Stefan Wyszyński
 
 
     
cogne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 268
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 11:49 am   

27 lipca 2007 - 23:01

Dziennik:

Polska policja zmienia barwy -- koniec z szarymi mundurami przypominającymi milicyjne uniformy. Jak dowiedział się "Dziennik", już niedługo nowe, granatowe policyjne ubrania będą testowane w szkołach policyjnych. Policjant "po liftingu" dostanie także nową broń.

Rozstrzygnięto właśnie przetarg na zakup prawie pięciu tysięcy pistoletów austriackiej marki Glock.
Komenda Główna bardzo niechętnie przyznaje się do tego, że wybrano już nowe mundury. W piątek sprawa była utrzymywana w ścisłej tajemnicy -- wszystko po to, by w przyszłym tygodniu oficjalnie pochwalić się publicznie całkowicie odmienionymi uniformami. Ale już dziś mamy dla policjantów dobrą wiadomość -- zwycięski projekt autorstwa Piotra Suchockiego, studenta łódzkiej ASP, w niczym nie przypomina stroju hotelowego portiera czy ochroniarza ubranego w kombinezon z demobilu.
autor: Jakub Stachowiak
 
     
BK
MODERATORPomógł: 16 razy
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 2873
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 6:14 pm   

wg DZIENNIK.PL:

Cytat:
Policjanci mierzą nowe wdzianka

Kurtki, spodnie, koszule i buty - policja testuje nowe mundury. Ciemnogranatowe lub stalowoszare letnie wdzianka trafiły do sześciu komend wojewódzkich i szkół policyjnych. Mundurowi sprawdzają, czy ubrania rzeczywiście są funkcjonalne i wygodne.

Policjanci z Warszawy, Szczecina, Białegostoku, Wrocławia i Lublina paradują już w nowych mundurach. Potem opowiedzą przełożonym, czy kurtki, koszule i spodnie rzeczywiście są tak wytrzymałe i niezawodne, jak mówi szefostwo policji.

"Są uszyte z materiałów paraprzepuszczalnych i wodoodpornych, tak aby policjanci służący po 8, 12 godzin w różnych warunkach atmosferycznych, nie czuli dyskomfortu" - zachwala szef biura logistyki KGP Tomasz Kowalczyk.

Najważniejsza zmiana to nowy kolor - zamiast szaroniebieskich albo czarnych mundurów policjanci będą teraz nosić ciemnogranatowe albo stalowoszare. Na kurtkach i spodniach są odblaskowe napisy "policja", by funkcjonariusze nie musieli już wkładać jaskrawożółtych kamizelek.

Na razie mundury trafiły tylko do pojedynczych policjantów. Wielkie dostawy mają ruszyć w drugiej połowie 2008 roku. A już w przyszłym miesiącu światło dzienne ma ujrzeć kolekcja zimowa. Koszt kompletu na sezon letni to około 2,5 tysiąca złotych, na cały rok - około 4 tysięcy złotych.

Umundurowanie służbowe jest takie samo dla policjantów, jak i policjantek. Zaprojektował je Piotr Szulc z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.


video: http://www.dziennik.pl/Lo...articleId=59917','VideoPanel', '680px', '660px', 0)


_________________
Za sprawę mojej Ojczyzny
w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić

Zawsze Śląsk, zawsze Polska!
 
     
m 

Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 30
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 8:38 pm   

Co ciekawe we wczorajszych relacjach telewizyjnych wszyscy
policjanci wypowiadali się bardzo dobrze o nowych mundurach.
A to lekkie, przewiewne, w lecie chłodzi w zimie grzeje itd.

Przypadkowy obywatel zapytany powiedział, że u niego w pracy
tak ubierają sie operatorzy! Nie miał on kominiarki i chodziło
o operatorów CNC :mrgreen:
_________________
- .- .--- -. -.--
- . -.- ... -
 
     
Maklak 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 370
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 7:35 am   

m napisał/a:
w lecie chłodzi w zimie grzeje

Po pół dniu użytkowania tak się wypowiadali? :mrgreen:
 
     
BK
MODERATORPomógł: 16 razy
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 2873
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 7:07 pm   

wg DZIENNIK.PL: "Policja testuje zimowe mundury"

Cytat:
Mają być ciepłe, ale wygodne. Policjanci rozpoczęli testowanie nowych mundurów w wersji zimowej. Ciepłe czapki, spodnie z podpinką i kurtka – wszystko w nowym granatowym kolorze. Jeśli testy wypadną pomyślnie, Komenda Główna ogłosi przetarg na kilkadziesiąt tysięcy kompletów.

Nowe mundury muszą spełniać ostre normy. Mają być wygodne i nie krępować ruchów, np. w czasie pościgu za przestępcą. Muszą też wytrzymać ulewne deszcze i ostre mrozy - polska zima potrafi przecież zaskakiwać.

Szef biura logistyki Komendy Głównej, Tomasz Kowalczyk, zapewnia, że mudury powinny spełnić wymogi policjantów. "Są uszyte z materiałów paraprzepuszczalnych i wodoodpornych, tak aby policjanci służący po 8, 12 godzin w różnych warunkach atmosferycznych, nie czuli dyskomfortu" - zachwala.

Nowe mundury, oprócz zmienionego krojum, mają też nowy kolor. Zamiast szaroniebieskich albo czarnych policjanci będą teraz wkładać na służbę ubiory o kolorze ciemnogranatowym albo stalowoszarym z odblaskowym napisem "Policja" na kurtkach i spodniach.

Nowe ubiory testuje kilkudziesięciu policjantów i policjantek z sześciu wybranych Komend Wojewódzkich.

_________________
Za sprawę mojej Ojczyzny
w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić

Zawsze Śląsk, zawsze Polska!
 
     
gabrys 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 52
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: Sob Lis 17, 2007 4:54 pm   

nie no te gacie niebieski e to w dechę, i jak zwykle pagony na guziki i znowu potencjany napastnik wytarga za pagony a gdyby napy były to tylko by się wypięły, ale jak prania nie biorą pod uwagę to co sie dziwić. Niech zmienią te mundury bo prawda jest taka, że Policjanci wyglądają najbardziej wieśniacko na tą chwilę ze wszystkich służb m.
_________________
Pozdrawiam Wszystkich
 
     
Robal2pl
ekspert

Pomógł: 19 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2004
Posty: 1119
Wysłany: Sob Lis 17, 2007 8:33 pm   

czapka to jest jakiś żart...
A dziś widziałem (z daleka) ów nowy mundur i wyglądał IMHO lepiej niż dotychczas używane.

Pozdr
Robal2pl
 
     
TomSon


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 263
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 7:17 pm   

Testy mundurów wykazały kłopoty z ergonomią- za długie rękawy, kurtka utrudnia dobycie pistoletu czy pałki.
Życie Warszawy napisał/a:
Mundury znowu do poprawki
autor: SEBASTIAN SULOWSKI, mz, 2007-12-13, Ostatnia aktualizacja: 2007-12-13
Kurtka – za długa, rękawice – za sztywne, buty – za zimne, a czapki – śmieszne. Nowe zimowe stroje nie przypadły policjantom do gustu.
Po testach letnich mundurów teraz przyszła kolej na zimowe. Dziesięciu stołecznych policjantów (osiemdziesięciu w całej Polsce) zostało ubranych od stóp do głów – dwa rodzaje czapek, kurtka, polar, półgolf, sweter, spodnie, bielizna zimowa (kalesony i skarpety) i zimowe buty. Komplet kosztuje ponad dwa tys. zł. Ich opinia zdecyduje, czy policja ogłosi przetarg na uszycie takich mundurów.
Zanim jednak przekażą oficjalny raport szefostwu, na policyjnym forum dyskusyjnym (www.ifp.pl) wymieniają się spostrzeżeniami.
Najwięcej obiekcji mają do kurtki. – Jest za długa, nie ma co do tego wątpliwości.
Bierzmy też pod uwagę, że nie wszyscy policjanci chodzą pieszo – tak długa kurtka w radiowozie przeszkadza. Dodam, że kołnierz jest za wysoki i za sztywny – kiedy zapnę się do samego końca, trudno ruszyć głową – pisze policjant o pseudonimie bluerider. Długa kurtka utrudnia też wyjmowanie pałki czy pistoletu.
Także buty budzą kontrowersje. Niektórzy skarżą się, że są źle ocieplone oraz mają zbyt sztywną i szeroką podeszwę. Nie wszystkim testującym podobają się też czapki, szczególnie model z daszkiem. – Ludzie się śmieją na ulicy na widok uszanki z daszkiem. I mają rację! Bo wyglądamy jak palanci! – zauważa funkcjonariusz o nicku Spectre. Testujący skarżą się także na rękawice, które są zbyt sztywne i nie można w nich wyciągnąć pistoletu z kabury.
Jak zapowiada szefostwo policji, tak jak w przypadku letnich mundurów obecnie testowane także zostaną poprawione. Według zapowiedzi, w połowie przyszłego roku policjanaci mają mieć już nowe stroje.

http://www.zw.com.pl/zw2/...51674&page=text
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Conundrum modified by sklep internetowy
 
                 
  popularne   pozostałe   forum   polecamy
 
 
 
 
 
  CBA   Oficjalny serwis EIB   Strona Główna   Dubiel Consulting
.................................................. .................................................. .................................................. ..................................................
  ABW   Portal Krav Maga   Informacje   Broker domen
.................................................. .................................................. .................................................. ..................................................
  Agencja Wywiadu   Sekcje Krav Maga   Regulamin Forum   Doładowania GSM
.................................................. .................................................. .................................................. ..................................................
  Biuro Ochrony Rządu       Zaloguj się   Domeny .TEL
.................................................. .................................................. ..................................................
  Kontrola Skarbowa       Rejestracja   Serwery i domeny
.................................................. .................................................. ..................................................
  Centrum AT           Pokoje, noclegi
.................................................. ..................................................
  BOS ABW            
..................................................
               
 

P O L E C A M Y

 

 

     

       
                             
               
                             

O Instytucie | Aktualności | Formacje i służby | Publikacje | Konferencje | Szkolenia | Patronaty | Kampanie społeczne | Kontakt | On-Line:

Copyright © 2000-2013 EUROPEJSKI INSTYTUT BEZPIECZEŃSTWA. Przy wykorzystywaniu materiałów wymagane jest podanie źródła.

 

Serwis należy do EIB. Projekt www, grafika, serwer, domena, aktualizacje i reklama: DUBIEL Consulting

 
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13